2011 Turnuva

Katılımcı Listesi

Alaçatı Fishing 2011 Kayıt Listesi

Alaçatı UluslararasıBalık Turnuvası 5.kezAlaçatıPort Marina`da gerçekleşecek. Her sene artan katılımcı sayısı ve seyircisiyle senenin en heyecanlı aktivitesi haline gelen turnuvaya bu sene de yurtdışından katılımcımız var. 5.yılımız olması ve yoğun talep nedeni ile 50 tekne ile sınırlı olan katılımcı sayısı 65'e çıkartıldı. Gene herzamanki gibi 5 kişilik yedek listemiz de var.

Tüm kayıtlar ancak ve yalnızca ödeme alındısı ile teyid edilmiş sayılacaktır.

No

Boat Name / Length

Anglers

1

ALBATROS

RIDVAN HOŞGÖR

2

ALCEDO
Logan 380 38 feet

OKAN BUDİN
HAKAN BUDİN
PINAR BUDİN
HAYRİYE BUDİN
BATU BUDİN ( Junior )

3

ALIVE
Larson 27 feet

OSMAN ÜÇER
İSMAİL BOYNER

4

ANGEL OF THE SEA
Gobbi 345 Gs

FİKRET YILDIZ
ALİ KARAKUŞ
FAHRETTİN ARGAN
MEHMET SÖĞÜTLÜ
ORKAN BEY
KAYA YÖRÜKOĞLU

5

ASAHI
Trawler / 13,85x3,95

ATİLLA KUTBAY

6

BARKA (Varka)

STAVROS MANTHEAS

7

BAY YENGEÇ
Searay 290

TANER KAVKACI
GÜNERİ OKUMUŞ
BERK BALBAY
BAHADIR ÖNKAHRAMAN

8

BLUE BIRD
Beneteau Antares 10/80

TANKUT KARABACAK
MUSTAFA CAN
MEHMET GÜREL
ATILLA ÖZTÜRK

9

BUONA SERA
Mariah z280 / 28 ft

AYÇA KIRCA
MURAT KIRCA

10

CAN CEM
32 Bonito

MAHMUT ÖZGENER

11

CANO
Gobby 8m

CAN ÖZER
NECMETTİN YAY
HALUK TEPE

12

CEMAL KAPTAN
Mercan Goby 230

MUZAFFER ALANYALI
CEMAL KARATAŞ
GÖKHAN KAŞGÜL
İSMAİL BEY

13

CES
Alemdar Fisher 35

EMRE YÖREK
FATİH YÖREK
ENDER OKÇAN
OKAN DURNA
VOLKAN YAYLALI

14

COSTELEN
Azimut 62

LUCIANO TRUCCHI

15

ÇAĞLA 3

ALİ ERDEN AŞIK
MUSTAFA BENGİSU

16

DAY MAKER
Seafox 26 feet

SAYAN SOKULLU

17

DEEP BLUE
Albacore 25ft

CENGİZ YÜKSEK
ÇETİN DEMİRTAŞ
HİKMET ZEREN
ERTUĞRUL İÇİNGİR

18

DELİ MAVİ
Mavi 29

MİTHAT ŞİVELİOL
KEMLA YAZICI
ÖZDEMİR KURAN
NURETTİN HAKYEMEZ

19

DELUXIA

UMUT DURBAKAYIM

20

DESIRE
Cruisers 2870rouge

EKREM ÇİFCİ

21

ECINE - 3
Guycouch 16m

HASAN VANLI
TURGUT KONUKOĞLU
ERTUĞRUL KONUKOĞLU
YİĞİTCAN KONUKOĞLU
CENGİZ KONUKOĞLU
ENİS SARIKÖY
PIERETTE SARIKÖY

22

EIRINI

CHRISTOS KAMITSIS

23

EL QUIZO
Luhrs 37

ÖMER ATAY
CAN ULKAY
MUSTAFA VAN
MURAT MESTUD
YILDIRIM ÖZDEMİR

24

FISHMANIA
Marlin 25

GÖKÇE BAYSAK

25

FİLİKA
Merry Fisher Marlin 6.30

CAN KESTELLİ
EGE KESTELLİ
KURTUL KAPTANOĞLU

26

IDEFIX
Motorboat 58ft

LEVENT ERDOĞAN

27

KARAHAN
Euro Craft 35

ŞEVKET KARAHAN
OĞUZ GÜLER
YAVUZ GÜLER

28

KARIA
Targa 35

CAN EKŞİOĞLU

29

KAUMI
Motoryat 10m

DENİZ ÖZKARDEŞ

30

KIRACHA
Jeanneau Merry Fisher 7 m

LEVENT TEMİZER
AHMET TOSUN
ŞAN YÜCE TÜRÜN

31

LADY J ALPHA
24 m. Benetti 23D

İSTEMİ GÜREL
YUNUS MATUR
JOAN GÜREL
ÇAĞIN CİHANGİR
ARİF YILMAZÇELİK

32

LALE
Searay 45 feet

ARDA ÇAYIRLI

33

LEMAN
Prestige 34S

ŞÜKRÜ AKKAN

34

LORYMA
Albamare 30ft

ÖMER HALİTKARAOSMAN
KADİR TOKMAN
MEHMET OKAY
TİMUR TİMUROĞLU

35

MAHI MAHI
Marin Craft Marlin 29

LEVENT BİLGİNOĞLU
ERHAN YAĞIMLI
METE TONER
MEHMET ÇIRPICI

36

MARIA
Sportfish 8,22

ANDREAS ROUSSAKIS

37

MASTROGHIORGHIS

CHRISTODOULOS GRILLIS

38

MENEVİŞ
Spear 25 / 7.5m

YİĞİT TOZAK
KAĞAN KASAPOĞLU

39

MİNER
Searay 40

SÜLEYMAN ATAY

40

MYSON
38ft Fountain

ÖMER FARUK TORUN
YUNUS EMRE TORUN
KIVANÇ KUYRUKLUYILDIZ
HASAN İSTİKBAL
CÜNEYT ŞAT
CENK ARSLANOGLU
ADNAN AYDOĞAN

41

NAYA 2
GW /30ft

BERENT AKDEMİR

42

NAZANAY
M/Y Fiber 11,60

MURAT ERTENEK
TÜRKER AY
MEHMET AKKAN
TOLGA AYGÜN

43

PRANA
Benetau Swift 42

UMUT KIZILTAN
UFUK KIZILTAN
SERDAR SENEMOĞLU

44

RAKSER
Rakser Sloop 700 / 700x250

RIDVAN KUTLAY
SERDAR AYALP
VOLKAN GÖNÜL

45

SEAESTA
Rinker 280

SELİM JIMI

46

SEAGULL

CAN FESÇİ

47

SEASIDE
Marlin 25

OSMAN ÖZ
NEZİR TEPEKULE

48

SERENDIP
Marlin 25

MEHMET ARTUNA AYSUN

49

SUNSET
Marlin 29

SEZAİ TAŞKENT

50

TAARUZ 1
Marlin 29

MURAT ÇEHRELİ
AZMİ AKIN
CEZMİ AKIN

51

TARPON
Grady White Canyon336

NEVRES ÜLGEN

52

TEOS-3
Jeaneau/Sun Odyssey - 37 Feet Yelkenli

SUAT EVREN
FATİH HASIRCI
YILDIRIM URAN
ADNAN NARİN
TİMUR YAYKIRAN

53

TİMALU
Sea Ray 290 SS

TİMUR AŞÇI
UĞUR ÖZDİL
MÜJDAT ARABACIOĞLU
İSMAİL DİKMEN
LEVENT KAYIRA

54

TORNADO
Rib Oceanic 7,30 Meter

BALALIS VISSARION

55

TUNA VORTEX
Century 2600/ 8.03/2.60

GÜROL GERZİLE
SİNAN GERZİLE

56

UHURU
58ft Blue Game

CEM BOYNER
MUSTAFA TAVİLOĞLU
ALİ KÜRŞAT
POLAT ÜYAL
JIMMY ( DIMITRI ) KALAITZIES
VEYSEL AKÇAY
GÜRKAN DURAK
ERAY ACARTÜRK

57

VICEM
Vicem 54 Sportfisher

AHMET BARANLIOĞLU
KUTSAL ÇOBAN
SEBAHATTİN HAFIZOĞLU
ZEKİ KONUKOĞLU
MARLİN PERRA
SAMİ KONUKOĞLU
ADİL KONUKOĞLU
RIZA IŞIK
ALİ TANIR
FATİH KONUKOĞLU

58

VIPER
Marlin 25

CAN GÜRKAN
MEHMET ÖZDEMİR
MEHMET TANFER
KAAN ÖZBENLİ

59

VOLİ
Marlin 29

KASIM KURTOĞLU
CELAL ÖZBAŞ
FERİDUN BİGALI
FUAT KUÇANİ

60

WAMBUKA
Wellcraft 33

EKREM VARDAR
ALİ VARDAR
YAĞMUR DOĞAN
ERAY TUCCAR

61

WANDA
Wellcraft Scaraab 35

TURAN MUTLU

62

WET CAT
Austhai 800 Cabcat

TAYFUN MERİÇ

63

ZEPHYR
Voyager 45

HÜSEYİN KIZILAĞAÇ

64

ZEYNEP
Wellcraft Scarab 30

BORA TEKİN
NİHAT DENİZ
ORÇUN ÇETİNER
İSA KOÇAK

65

ZUGO BOZO

GÖKHAN ÇARMIKLI

Program

2011 Alaçatı Fishing Turnuva Programı

Aşağıdaki program muhtemel hava şartlarına göre değişkenlik gösterebilecek şekilde hazırlanmıştır. Toplam turnuva günü 4 gün olup 2 gün doğru hava koşullarında balık avlanabilmesi esasına göre öngörülmüştür. Organizasyon komitesi aşağıda detayları görülen programda esnek davranma hakkına sahiptir.

4.Ekim, Salı

9.00-17.00Teknelerin varışı ve Marina’ya yerleşmesi

5.Ekim,Çarşamba

09.00-15.00Teknelerin varışı ve Marina’ya yerleşmesi
10.00-16.00 Yarışma kayıtları
17.00

Skipper’s meeting ve hoşgeldiniz kokteyli, Yarışma kurallarının açıklanması ve yarışma alanının tanıtımı

Önemli Not : Havakoşullarının gerektirdiği durumda teknelere en geç 3 gün öncesinden haber vererek Marina`ya tüm girişler 5.Ekim Çarşamba`ya kaydırılıp, 6.Ekim Perşembe turnuvanın ilk günü olarak kabul edilebilir. Bu durumda Çarşamba giriş yapamayan tekneler gün kaybına uğrayacaklardır.

6.Ekim, Perşembe

07.00Offshore balıkçılarının denize açılışı
16.00* Oltaların sudan çıkarılması
17.45**Yarışmacılar için son tartı saati
18.00Hakem kararlarının açıklanması
19.00Memo Garan ile Port Alaçatı Sushi Party

7.Ekim, Cuma

07.00Offshore balıkçılarının denize açılışı
15.30* Oltaların sudan çıkarılması
17.45**Yarışmacılar için son tartı saati
18.00Hakem kararlarının açıklanması
19.00Kazananların belli olacağı ödül töreni
20.00

Ayhan Sicimoğlu ile kapanış yemeği

8.Ekim, Cumartesi, 9.Ekim, Pazar
Yedek gün

* Saat 16:00’ten önce tutulmuş balıkların kazanana veya kaybedene kadar hakem heyetine gerekli şekilde bilgi vererek avlanmayı sürdürme hakkı vardır. Ancak bu süre içerisinde yeni balık tutulamaz.
** Birinci ikondaki durum gereği, söz konusu tekne için mücadele azami bir saat (17:00) uzatılır ve keza son tartı saati de hakemlerin onayı ile geciktirilir.

Ödüller & Sonuçlar

"Jüri" Özel Ödülü / "Jury" Special Prize

1

SEASIDE - Marlin 25
OSMAN ÖZ
NEZİR TEPEKULE
*Turnuvanın 2.gününde yarışmayı terk edip zorda olan bir tekneyi karaya çekmiştir.

500.-USD

Lowrance Yakala Bırak Ödülü / Lowrance Release


1

DEEP BLUE - Marlin 25ft
ERTUĞRUL İÇİNGİR
CENGİZ YÜKSEK
ÇETİN DEMİRTAŞ
HİKMET ZEREN
*Yaklaşık 5-6kg Zargana Azmanı'nı uslup ve kurallara uygun olarak geri salmışlar, video ile görüntülemişlerdir.

LOWRANCE NAVİGASYON CİHAZI

Çocuk Kategorisi Ödülü / Junior Category Special Prize
Katılan tüm küçük yarışmacılarımıza organizasyon komitesinden küçük ödüller verildi.


1

ÖMER ÜÇER - ALIVE
CAN ÖZGENER - CAN CEM
BATU BUDİN - ALCEDO
TAŞKENT - SUNSET

YAPAY YEM SETİ

En Büyük Balık / Biggest CatchBu kategoride sayılacak herhangi bir türün en ağır örneği yalnızca o kategoride olmak ve puan almak üzere bir kere sayılacaktır.
The “largest” single fish of any species to be presented for the “largest catch” category will be accounted only once in one prize and point category only. That fish will therefore not be accounted for in the overall category.


1

UHURU - 58ft Blue Game
CEM BOYNER
MUSTAFA TAVİLOĞLU
ALİ KÜRŞAT
POLAT ÜYAL
JIMMY ( DIMITRI ) KALAITZIES
VEYSEL AKÇAY
GÜRKAN DURAK
ERAY ACARTÜRK

2000.-USD

"Overall" - En fazla balık
Birincilik, İkincilik ve Üçüncülük Ödülleri tüm türleri kapsayarak toplam ağırlık sınıflandırmasına uygulanacaktır, ancaken büyük balık burada sayılmayacaktır.
First, Second and Third Prizes will go to the overall weight classifications, and to include all species, except the one specimen that will go for the largest catch category.


1

PRANA - Benetau Swift 42
UMUT KIZILTAN
UFUK KIZILTAN
SERDAR SENEMOĞLU

3000.-USD
Sponsorumuz Vodafone tarafından her yarışmacıya Samsung Galaxy Tablet

2

EL QUIZO - Luhrs 37
ÖMER ATAY
CAN ULKAY
MUSTAFA VAN
MURAT MESTUD
YILDIRIM ÖZDEMİR

2000.-USD

3

ALIVE
OSMAN ÜÇER
ÖMER ÜÇER
MAHMUT DERMANCIOĞLU
ALİ DİNÇER

TUNA VORTEX

GÜROL GERZİLE
SİNAN GERZİLE

1000.-USD